Szenzáció Wimbledonban: Fucsovics a legjobb nyolc között

Written by on 2021.07.05.

Fucsovics Márton Wimbledonban 2021. július 5-én. Fotó: Adrian Dennis / AFP

Fucsovics Márton óriási csatában, öt szettben múlta felül Andrej Rubljovot.

Az eredmény hatalmas bravúr, mert a magyar teniszező ellenfele az ötödik helyen volt kiemelve még a torna előtt. A győzelem után Fucsovics a következő körben a világelső Novak Djokoviccsal játszik a négy közé jutásért.

Fucsovics az első játszmát 6:3-ra nyerte meg, majd 4:6-ra elvesztette a következő két szettet. A negyedikben aztán 6:0-ra győzött, majd jött a mindent eldöntő ötödik játszma, amelyben 3:2 állásnél újra lendületet kapott , és végül 6:3-ra megnyerte az utolsó szettet. 2 óra 44 percig tartott a mérkőzés.

A 29 éves magyar sportoló bejutott Wimbledonban a teniszbajnokság negyeddöntőjébe.

Pályafutása során először jutott el a legjobb nyolc közé Grand Slam-tornán. ezzel a második legjobb eredményét érte el a magyarok közül Wimbledonban férfi egyesben. Nála jobb teljesítményt csak Asbóth József 1948-ban produkált, ő az elődöntőig menetelt.

Forrás: origo.hu, index.hu