Artist

Olimpiai összefoglaló – július 27-én reggel

Written by on 2021.07.27.

A kép illusztráció/pexels

Úszás: A 17 éves amerikai mellúszó Lydia Jacoby meglepetésre olimpiai aranyérmet nyert 100 méteren, a dél-afrikai Tatjana Schoenmaker és honfitársa, a legnagyobb favorit Lilly King előtt. A brit Tom Dean nyerte a férfi 200 méteres gyorsúszást. A női 100 méteres hátúszást az ausztrál Kaylee McKeown olimpiai rekordidővel nyerte: 57.47. A férfiaknál az orosz Jevgenyij Rylov győzött a szintén orosz Kliment Kolesnyikov előtt. Német részről Isabel Gose és Annika Bruhn a 200 méteres gyorsúszás elődöntőjében bukott.

A magyar úszósport történetében először olimpiai döntőt úszhatott a férfi 4×100-as gyorsváltó. Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd és Németh Nándor gondoskodott arról, hogy emlékezetessé tegyék: megdöntötték az országos csúcsot, és európai szuperhatalmak előtt sikerült megszerezniük az 5. helyet – írja a Magyar Úszó Szövetség

Milák Kristóf utcahosszal lett első a középdöntőkben is 200 pillangón, valamint Kenderesi Tamás egy újabb őrült utolsó ötvennel szintén finalista, az 5. legjobb idővel. Úgy tűnt, Hosszú Katinka 200 és 400 vegyesen is a 7. helyen kvalifikált.

„Kicsit sajnálom, hogy nem lett meg az olimpiai csúcs, de majd a döntőben megúszom azt is” – mondta Milák Kristóf az M4 Sport kamerája előtt. (A finálét közép-európai idő szerint szerdán 3.49-kor rendezik.) Itt nézheted meg Milák középdöntőjét.

Taekwondo: A német Alexander Bachmann elvesztette nyitómérkőzését, és ezzel együtt az esélyét is az aranyéremre. A stuttgarti születésű versenyző a 80 kilogramm feletti súlycsoportban a 16 között 7:11-re kikapott a kazah Ruszlan Shaparovtól. A 27 éves versenyzőnek most abban kell reménykednie, hogy ellenfele bejut a döntőbe. Ezután a reményfutamban újra versenyezhetne, és még mindig lenne esélye a bronzéremre.

Triatlon: A német Laura Lindemann végül lemaradt az éremről. A 2020-as világbajnokság bronzérmese ígéretes kezdés után a nyolcadik helyen végzett, 2:48 perccel lemaradva Bermuda első olimpiai bajnokától, Flora Duffytól. Ezüstérmes lett a világbajnok brit Georgia Taylor-Brown, bronzérmes az amerikai Katie Zaferes. A második német versenyző, az ingolstadti Anabel Knoll a 31. helyen végzett, az ukrán Julija Jelisztratovát doppinggyanú miatt kizárták. Bragmayer Zsanett – a már közel sem ideális tokiói időjárás közepette – a 12. helyet szerezte meg a játékokon.

Ökölvívás: A hamburgi Ammar Riad Abduljabbar nehézsúlyú ökölvívó bejutott a negyeddöntőbe a tokiói olimpián. A 91 kilogrammig tartó súlycsoportban a 25 éves versenyző a perui Jose Maria Lucar Jaimest győzte le egyhangú pontozással. Az Irakból Németországba vándorolt sportoló a negyeddöntőben július 30-án az orosz világ- és Európa-bajnok Muszlim Gadschimagomedowval találkozik.

Lövészet: Carina Wimmer és Christian Reitz kiesett a vegyes légpisztolyos versenyszámban a selejtezőben. A 25 éves olimpiai debütáns és a tapasztalt riói olimpia bajnoka 571 karikával csak a tizenkettedik helyet szerezte meg a kieséses rendszerben – csak a legjobb nyolc jutott tovább a következő körbe. Az első olimpiai aranyat ebben a versenyszámban Kína nyerte.

Péni István és Mészáros Eszter a hetedik helyen végzett a légpuskások vegyes páros számában a tokiói olimpián.

Vitorlázás: Három magyar vitorlázó is vízre száll a tokiói olimpián, köztük Érdi Mária, aki egy bravúros második helyet ért el az 5. futamban.

Kézilabda: a magyar női kézilabda-válogatott kikapott Brazíliától 33-27-re

Tollaslabda: Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett a tokiói olimpia további küzdelmeitől. Második csoportmérkőzését is vereséget szenvedett Krausz Gergely, így számára is véget ért az olimpia.

Cselgáncs: Ungvári Attila (intésekkel) és Özbas Szofi (a legjobb nyolc közé jutásért) – is alulmaradtak mérkőzéseiken, ők is elköszönnek az olimpiai játékoktól.

Korona: Két újabb sportoló tesztje pozitív lett a korona vírusra. Összesen hét másik új fertőzést észleltek a nyári játékok környékén – jelentették be a szervezők. A július 1-jén kezdődött regisztráció óta a pozitív tesztek száma így 155-re emelkedett.

13.21: Kalmár Ákos (férfi 800 m gyors) – előfutam

Az olimpiai tabellán ebben a pillanatban Magyarország a 12. Németország pedig a 42. helyet foglalja el.

Forrás: nemzetisport.hu, dpa, eurosport.hu, musz.hu