Artist

Milák Kristóf újabb aranyat érő úszása a budapesti EB-n

Written by on 2021.05.24.

Fotó: MTI

Milák Kristóf a 200 után a 100 méter pillangót is megnyerte – Szabó Szebasztián 8. lett, Burián Katalin női 200 méteres hátúszásban bronzérmes, Kapás Boglárka női 400 gyorson lett harmadik. A férfi 400 vegyesen a háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid negyedik lett.

Szabó Szebasztián és Milák Kristóf is rajtkőre állt a budapesti vizes Európa-bajnokság vasárnap esti úszó döntőiben. Utóbbi Európa-bajnoki csúccsal (50.62) került a fináléba. Szabó Szebasztián jobban a rajtolt, mégis Milák fordult elsőként fél távnál, s előnyét megtartva magabiztosan nyert új országos és Európa-bajnoki csúcsot jelentő 50.18-as idővel. Szabó Szebasztián a nyolcadik helyen végzett 51.86-os idővel.

„Voltam annyira felkészült, hogy ne tudjanak megszívatni a falak, odafelé és visszafelé is jól jöttem. Úgy saccoltam, hogy 50.2, 50.3 van bennem. Bevallom őszintén, most, a száz pillangó előtt semmi versenyhangulatot nem éreztem, úgy voltam, hogy odamegyek, aztán leúszom. Sokat kivett belőlem az elmúlt egy hét, de igazából erre készültem, ehhez értek, most ezt meg is csináltam” – fogalmazott Milák Kristóf a 100 pillangó friss Európa-bajnoka az M4 Sport kamerája előtt.

Forrás: nemzetisport.hu