Artist

Apetz az első német női bokszoló az olimpián

Written by on 2021.06.06.

Apetz az első német bokszoló az olimpián

Nadine Apetz az első német ökölvívó, aki kvalifikálta magát az olimpiára. A kölni bokszoló a váltósúlyú (69 kg-ig) kategóriában a lengyel Karolina Koszewska ellen 4:1 arányban nyerte meg a negyeddöntő mérkőzését a bírók szavazatai alapján a szombati párizsi Európa-bajnoki selejtezőn.

Nadine Apetz (Foto: Peter Eilers)

Ezzel bejutott az elődöntőbe, és bebiztosította a tokiói jegyét. A női ökölvívás 2012 óta olimpiai versenyszám. Eddig egyetlen német női bokszoló sem vett részt.

A kétszeres világbajnoki bronzérmes dominált ellenfele felett és a tisztább ütéseket is ő szórta. A biztos győzelem érzésében a harmadik menetben visszavett egy fokozatot.

A hamburgi Ammar Riad Abduljabbar életben tartotta olimpiai esélyeit. A 25 éves nehézsúlyú (91 kg-ig) ökölvívó szűk 3:2-re legyőzte az izraeli Konsztantyin Pincsukot. Egy újabb győzelemmel az iraki születésű bokszoló is jegyet nyerne Tokióba.