A német labdarúgó-válogatott 978. nemzetközi mérkőzése következik

Written by on 2021.06.28.

978. nemzetközi meccs: Löw közelít a 200-hoz – jó hely a Wembley

MTI/EPA/Getty pool/Matthias Hangst

A német labdarúgó-válogatott 978. nemzetközi mérkőzését játssza kedden a londoni Európa-bajnokságon, a 16 közé jutásért Anglia ellen. A mérlegük 566 győzelemmel, 201 döntetlennel és 210 vereséggel pozitív. A gólkülönbség 2194:1152.

Joachim Löw már csak három mérkőzésre van a 200. megmérettetéshez, mint szövetségi edző. Ezt a londoni elődöntőben érheti el. A 16 közé jutás előtt Löw összesen 197 nemzetközi mérkőzésen lépett pályára szövetségi edzőként. Ezek közül 124-et megnyert, 40-et pedig döntetlenre hozott.

A DFB vezetőedzőjeként 33 mérkőzést veszített el.

A Wembley Stadion mindig is jó hely volt a DFB-csapat számára. A Háromoroszlánosok 1975 óta nem nyertek hazai mérkőzést a német válogatott ellen. Az 1996-os Európa-bajnokságon a büntetőpárbajban történt elődöntős kiesés fájt a legjobban az angoloknak. A két csapat legutóbb 2017-ben játszott itt döntetlent (0-0).

Eddig Matthias Ginter, Joshua Kimmich, Kai Havertz, Ilkay Gündogan és Leroy Sané is kapott sárga lapot az EB-n. Egy újabb figyelmeztetés a 16 között a negyeddöntőre szóló eltiltást vonna maga után. Az UEFA szabályai szerint négy sárga lap után egy mérkőzést kell kihagynia. A negyeddöntők után az intéseket törlik. Ez megakadályozza, hogy bármelyik játékos eltiltás miatt kihagyja a döntőt.

Thomas Müller továbbra is vár az első Európa-bajnoki góljára. A Bayern csatára 2012 óta van ott az Európa-bajnoki tornákon. A jelenlegi keretben Müller 39 nemzetközi góllal a góllövőlista élén áll. Őt Toni Kroos (17), Timo Werner (16), Serge Gnabry (16), Leon Goretzka (14) és Ilkay Gündogan (11) követi. Kai Havertz, Németország egyetlen kétszeres gólszerzője a mostani tornán már öt gólnál jár.

A holland Danny Makkelie lesz a 16 közé jutásért rendezett mérkőzés játékvezetője. A 38 éves bíró már két csoportmérkőzést vezetett ezen az Európa-bajnokságon. Ez a harmadik alkalom, hogy Makkelie a német válogatott mérkőzésén bíráskodik. 2017 októberében ő irányította a DFB-válogatott 3:1-es észak-írországi világbajnoki selejtezőjét. 2015 júniusában ő irányította a német válogatottat az USA elleni 2-1-es barátságos mérkőzésen.

A mérkőzés 18 órától követhető: ARD és Magenta TV csatornáin is.

Forrás: dpa, dfb.de,de.uefa.com