Artist

1026 kilométer kerékpárral 24 óra alatt – új világrekord

Written by on 2021.07.18.

A kép illusztráció/pexels

Christoph Strasser osztrák kerékpáros 24 óra alatt 1026,215 kilométert tett meg, amivel csapata szerint új világrekordot állított fel. A 38 éves versenyző felülmúlta a korábbi 914 kilométeres rekordot, köszönhetően az óránkénti 42,75 kilométeres átlagsebességnek. Az extrém kerékpárosnak több órán át kellett tekernie a zuhogó esőben is a 7,6 kilométeres körpályán az ausztriai Zeltwegben. A rossz időjárás nélkül még többre lett volna lehetőség, mondta a nagyon nyugodt Strasser a szombati célba érkezés után. A siker kulcsa szerinte a folyékony ételek táplálkozási koncepciója volt. Csapata számításai szerint az extrém sportoló 14 400 kalóriát használt fel.

A tájékoztatás szerint Strasser számos más világcsúcsot is felállított az eseményen, például 100 kilométeren, 200 kilométeren, hat és tizenkét órán át. Strasser egyetlen látható problémája a két defekt volt, amikor kereket kellett cserélnie. Az osztrák versenyző hatszoros győztese a Race Across America (RAAM) kerékpáros körversenynek. Körülbelül 15 éve foglalkozik extrém sportokkal, és saját bevallása szerint eddig körülbelül 40 hosszú távú versenyen indult.

Itt olvashatsz többet az extrém sportolóról.